StopZónám.CZ

Parkovací zóny nejsou business!

My ve StopZónám.Cz jsme četli Orwella a proto známe obecní newspeak. Líbivé fráze o uvolnění parkovacíh míst pro místní obyvatele vždy skrývají snahu naplnit si kapsu poplatky od řidičů za rezidenstké karty, přenosné parkovací karty od návštěvníků a ještě naplnit kapacitu kamarádovy odtahové služby.

Nesouhlasíme se systémem, kdy modrá zóna znemožňuje bezplatně zaparkovat na vyhrazeném parkovišti pro občany. Kdy občane musí zaplatit udržovací poplatek několiksetkorun, aby mohl zaparkovat jediné vozidlo a pokud jich má více, musí zaplatit i za další vozidla. Tím se ale naprosto ztrácí přínos regulace parkování, protože kdo chce, může si zaplatit více aut. Přitom vše by řešila přenosná parkovací karta na rodné číslo a návštěvnické karty zdarma, které by si mohl řemeslník nebo jiný návštěvník vyzvednout v kteroukoli hodinu na služebně městské policie, kde by rovnou oznámil, jak dlouho bude blokovat dané parkovací místo a zanechal by na sebe telefonní kontakt. Městská policie by pak mohla v případě potřeby rezidentů řidiče návštěvníka telefonicky vyzvat, aby uvolnil obsazené parkovací místo. Vše bez poplatků jako veřejná služba. Proč to nejde? Protože nás chtějí oškubat!

StopZónám.Cz prosazuje funkční řešení parkování prostřednictvím bezplatné veřejné dopravy všude, kde to je technicky a finančně dostupné, výstavbou nových vícepatrových parkovišť, která budou občanům sloužit zdarma na náklady obce a zrušením poplatků za parkovací zóny. Naše řešení se nebude líbit zlodějům, kteří už dvě deseiletí žijí z naší potřeby zaparkovat. Naopak se bude velmi líbit nám všem motoristům, protože přestaneme být dojnou krávou obecního rozpočtu.