StopZónám.CZ

Chceme silnice pro motoristy a chodníky pro lidi!

My ve StopZónám.Cz jsme proti zdaňování lidského pohybu. Nesouhlasíme s daňovou a přestupkovou perzekucí ze strany státu, místních samospráv a samozvaných občanských iniciativ, které nás dehonestují pro naši snahu se přemístit z bodu A do bodu B. Nikdo z nás nepálíme zbytečně benzín, aby se dětem špatně dýchalo a nikdo z nás nenajíždíme na tramvajové ostrůvky plné lidí jako masová vražedkyně Olga Hepnarová v šedesátých letech minulého století.

Jde nám o to, aby se narovnaly vztahy mezi chodci a motoristy, mezi motoristy a cyklisty a mezi policistou a řidičem. Odmítáme, aby jedna skupina obyvatel perzekuovala tu druhou. Cyklisté, chodci, ani policisté nejsou naši nepřátelé, protože i my motoristé jsme chodci, cyklisté a někteří z nás policisté. Co ale odmítáme je systém vícenásobného zdanění, kriminalizaci dopravy a postupné svévolné omezování osobních svobod ze strany byrokracie.

Chceme odstranit ze sbírky zákonů zákon o ekologických emisních zónách, chceme zakázat místním samosprávám zisky z veřejného parkování. Chceme odstranit třicítky z hlavních silnic v rámci větších měst a nesmyslnou padesátku z hlavních průtahů hlavním městem Prahou. Chceme, aby kamerové systémy sloužily telematice a přestaly šikanovat porušení záměrně nízko nastavené padesátky na magistrále, která byla kolaudována na rychlost 80 km/h. Chceme, aby zákonodárci odstranili správní delikt provozovatele motorového vozidla, protože se jedná o zneužití zákona proti vlastním občanům a vymáhání viny na nevinných obětech.